Fanerat med mahogny. Ett par skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Brickmärkt. Bredd 85, djup 41, höjd 98 cm. Nyckel finns.
Bruksskick. Fläckar. Repor. Mindre fanerskador. Enstaka smärre lagningar.