Fickur, försilvrad mässing, London, 1700-tal, diameter 7 cm.
Fickur Anti-Magnetique, 1800-tal, silver, diameter 6,5 cm.
Fickur Omega, silver, 1900-talets början, plastglas, diameter 5,2 cm. Fickur dubbla boetter, metall 1800- talets slut, diameter 5 cm.
Går ej. Skador. Skadad urtavla. Omfattande slitage.