SNEDKLAFFBYRÅ, 1700-tal.

SNEDKLAFFBYRÅ, 1700-tal.

Nedfällbar skrivskiva med bakomliggande fackredning, nertill fyra draglådor. Ring handtag och nyckelskyltar. Bredd 104 cm, djup 48 cm (djup skivan nedfälld 80 cm) höjd 92 cm. Nyckel finns.

Ställvis omfattande slitage och skador. Senare delar. Skadat beslag medföljer. Tröga lås.

Utropspris
150 EUR