PARTI MÄRKLIN, 1900-talets andra hälft.

Diesellok #3060, ånglok #89006, 15 vagnar, bl.a sovvagnar samt öl- och vinvagnar. Ca 67 rälsdelar i varierande modeller, fyra stoppbockar, två distributionplattor samt järnvägsövergång. Flertalet i originalkartonger. Längd vagnar ca 10 - 25 cm.

Något dekorbortfall. Smärre slitage. Ej fullständigt genomgånget. Resväska medföljer.

Utropspris
2 000 SEK