SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-tal.

SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-tal.

Målad. Fällbar skrivskiva med bakomvarande inredning. Tre lådor. Längd 116 cm. Bredd 52 cm. Höjd 109 cm.

Slitage. Sprickor. Några mindre delar saknas. Delvis senare beslag. Senare målning. Inredning bakom klaff kärvar delvis. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK