LJUSSTAKAR, ett par, förgylld brons, empire, 1800-talets första hälft.

Räfflad pelare krönt av plym. Rund fot med reliefdekor av druvor och vinblad. Höjd 22,5 cm.

Förgyllning med slitage. Några bucklor. En något sned.

Utropspris
2 000 SEK