SIGURD PERSSON, ljusplåtar samt ljusstakar, ett par, mässing, 1960-tal.
För ett ljus vardera. Lös ljuspipa med hexagonal manschett, Märkta SIG. P SWEDEN. Höjd 32,5 cm.
Slitage. Fläckar. Ärgning.