FIGURIN, porslin. 1900-talets början.

I form av allegoriska figurkompisition, med ett Meissen-liknande märke till undersida. Höjd ca 23,5 cm.

Bruksslitage. Bränningsspricka. Skadat korg, där handtaget har skadats.

Utropspris
2 000 SEK