Allmoge
931777

GRÖTSKÅL SAMT SELV, allmoge, trä, 1800-tal.

Rund slät form. Diameter 41 cm. Slev, längd 36 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Sprickor. Lagning.

Utropspris
2 000 SEK