SNEDKLAFFSEKRETÄR, Sverige, omkring år 1800

Betsad furu, nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skåp, fack och lådor, underdelen med lådor. Bredd 96, djup 45, höjd 97 cm. Nyckel finns.

Restaurerad/kompletterad. Skador. Slitage. Delar saknas. Nyckel till inredningen medföljer.

Utropspris
2 500 SEK