LJUSSTAKAR, ett par, brons, empire, 1800-talets första hälft.

Balusterformade skaft på rund fot. Urnformade ljuspipor med manschetter. Dekor av margueriter och stiliserat bladverk. Höjd 25 cm.

Ytskikt med smärre slitage. Mindre bucklor.

Utropspris
6 000 SEK