LJUSSTAKAR, ett par,tenn, sengustavianska, tidigt 1800-tal
Mästerstämplar hittades ej, troligtvis Hans Wicksten, Västerås (verksam 1782 -1810). Kolonnformade på fyrsidigt genombrutet postament med linsfötter. Höjd ca 25,5 cm.
Slitage. Repor. Märken. Bucklor. Lagad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.