SKÅP, 1800-tal.

SKÅP, 1800-tal.

Tudelat. Målat. Överdel med brutet krön, glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan och skedhylla. Nedtill med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Bredd 125,5. Djup 65. Höjd ca 201 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Omarbetad, senare glasade dörrar. Torrsprickor. Maskstungen.

Utropspris
5 000 SEK