TAKKRONOR, ett par, 1900-tal.

TAKKRONOR, ett par, 1900-tal.

Dekor av blommor och blad i målad plåt. För fem ljuspunter. Diameter ca 55 cm, höjd ca 66 cm.

Färgbortfall. Slitage. Senare målning. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962