KARMSTOLAR

Ett par, Louis XV, Frankrike.

Fast stoppad sits, rygg samt armlän. Skuren dekor. Sitthöjd ca 50, total höjd ca 98 cm.

Konditionsrapport

Restaurerade med smärre kompletteringar. Skador med lagningar. Slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H61

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

+46 739-40 08 14
rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 20 000 SEK

    5 000
    520 EUR
    607 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (1 bud)
    111 jul 22:025000SEK