FÅTÖLJER, ett par, möjligen Jindrich Halabala, Up Zavody, Brno Tjeckoslovakien, 1900-talets första hälft.

Stomme av betsat trä. Fast stoppad rygg och sits. Sitthöjd ca 43 cm.

Slitage. Fläckar. Instabila armlän. Repor.

Utropspris
3 000 SEK