VÄGGFÄLT/SPEGEL, olja på duk, 1700-tal.

Oljemålning och spegel infattade i väggfält. Målning med romantiska figurer i landskap, 53 x 66 cm. Spegelns mått 41 x 66 cm. Gråmålad. Bredd 89, höjd 150 cm.

Senare spegelglas. Oljemålning med krackelyr, duklagning och färgbortfall.
Delvis senare målning.

Utropspris
10 000 SEK