COLLIER med matterade guldkukor och runda briolettslipade olikafärgstenar.

Färgstenarna inklusive bl at ametist, rökkvarts, rosa kvarts, citrin, blå topas, blå kalcedon och granat. Stämplad 'CHIAMPESAN', 18K guld. Längd ca 45 cm. Totalvikt ca 83 g. Etui medföljer.

Smärre slitage.

Utropspris
27 500 SEK