Stomme av teak. Lös stoppad rygg och sits. Soffornas sitthöjd ca 42 cm. Längd 128-196 cm. Bord med två hyllplan varav en av rotting. Märkta. Längd 76, bredd 76, höjd 64 cm.
Slitage. Repor. Fläckar. Infästningar till ett armlän saknas.