SKÅP, Svenska Möbelfabriken, Bodafors, 1960-tal.

Fanerad. Dörrpar med bakomvarande inredning, bland annat utdragbara brickformade hyllplan. Under utdragslådor. Bredd ca 110, djup ca 44, höjd ca 128 cm. Märkt Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken. Enstaka mindre fanerskador.

Utropspris
3 000 SEK