SELDON

Pengsjö, Umeå, 1800-tal.

Skurna och målade lokor, Remmar i läder samt detaljer i renhorn, smide och trä. Höjd lokor 62 cm.

Har ingått i Pengsjö bys hembyggdsmuseums samling.

Konditionsrapport

Slitage. Torrsprickor. Rostangrepp. Smärre skador.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - P11

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jessica Löfgren

Jessica Löfgren

+46-727 430879
jessica.lofgren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    3 dagar 11 timmar

    Utropspris: 3 000 SEK

    300
    31 EUR
    36 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 350 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (1 bud)
    124 jul 11:24300SEK