Maximilian Liebenwein

(Österrike, 1869-1926)
Maximilian Liebenwein
(Österrike, 1869-1926)

MAXIMILIAN LIEBENWEIN, signerad ML och daterad Wien 1914, gouache på pappannå.

"Eva". 76 x 45 cm.

Fläckar, angrepp.

Proveniens

Inköpt i Wien 1914 sedan inom arv till nuvarande ägare.

Utropspris
20 000 SEK