Alexander Calder

(USA, 1898-1976)
Alexander Calder
(USA, 1898-1976)

ALEXANDER CALDER, färglitografi, 1966, signerad med blyerts och numrerad H.C

"Circus Figures 4" ur: "Derriere le Miroir No. 156". 45 x 62,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Blekt.

Konstnär

Utropspris
4 000 SEK