Rektangulär skiva med rundade hörn fanerad i masurbjörk. Parställda ben i björk. Längd 142 cm. Djup 64 cm. Höjd ca 62 cm.
Slitage. Avnött. Märken. Delvis renoverad skiva. Repor.