Design
933240

SOFFBORD, "Stora Salen", Carl Malmsten, 1900-tal.

Rektangulär skiva med rundade hörn fanerad i masurbjörk. Parställda ben i björk. Längd 142 cm. Djup 64 cm. Höjd ca 62 cm.

Slitage. Avnött. Märken. Delvis renoverad skiva. Repor.

Utropspris
4 000 SEK