Teak med flätad rotting. Brännstämplad. Längd 206 cm, bredd 86, höjd 76 cm. Bäddmått ca 84 x 198 cm.
Slitage. Fläckar. Kompletterad/förstärkt på gavelns bakstycke. Repor. Mindre skador. .