Terrakottafärgad botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, stiliserade blom- och palmettslingor. Mörkblå huvudbård med stora arabesk-, blom- och palmettrankor.
Slitage. Lagningar. Blekt.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.