LISA JOHANSSON-PAPE, taklampa, modell 61-347, Orno, 1900-talets mitt. Total höjd ca 130 cm.
Mässing och målad metall, kupa i opalglas. Bär tillverkarens stämpel. Diameter 41 cm.
Smärre slitage. Ej funktionstestad.