ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", servisdelar, 38 st, porslin, 1900-talets andra hälft.

En tekanna (1118), en skål (1112, II sort), ett fat (548, II sort), ett skålfat (1074), ett par ljusstakar (1138), en vas (1015), salt- och pepparströare (711 och 712), en gräddkanna (1031), elva assietter (1087, 8 st II sort), åtta kaffekoppar med fat (1035), askfat (2184) samt sex askfat (1004), skål på fot (1023) samt stor skål (708). Några delar medföljer.

Smärre ytslitage. Några delar andrasortering. Ett askfat med spricka.

Utropspris
5 000 SEK