CARLOS R PEBAQUE, vas av glas, 1998, unik, Gullaskruf.
Spolformad. Dekor av figurer i blått med liten gul boll mot rosa och lila fond i underfångsteknik. Signerad Carlos R Pebaque 98 SH Gullaskruf SWEDEN UNIK. Även etikettmärkt. Höjd ca 19,5 cm.
Obetydliga repor undertill.