Design
934129
BESTICK, 37 delar, Melron, Frankrike, 1900-talets andra hälft.
Bestick, 37 delar, melron, frankrike, 1900-talets andra hälft.

Två matsgafflar 19,5 cm.
Fem matknivar längd 20 cm.
Åtta skedar längd 20 cm.
13 gafflar för grillmat längd 21 cm.
Sju knivar för grillmat längd 22 cm.
Två matskedar längd 19,5 cm.

Slitage. Vissa delar något böjda.

Utropspris
1 500 SEK