LANTERNOR, ett par, Ahlemann & Schlatter, Bremen, 1900-tal.

Koppar och glas. Höjd 50, bredd 36 cm.

Hårt ytslitage efter utomhusbruk, anlupna. Bucklor. Ej funktionstestade.

Utropspris
2 000 SEK