LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets mitt

Burformad mässingstomme behängd med lövformade prismor och avslutande klot. Sex ljusarmar. Lösa samt extra lövformade prismor. Höjd 82 cm, diameter 69 cm.

Ej funktionstestad. Smärre fläckar. Smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK