Två tallrikar med dekor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm. Två tallrikar med blomsterdekor i famille rose. Diameter 22,5 cm. Bärtallrik med dekor i underglasyrblått. Diamete
En blåvit tallrik med spricka. Bärtallriken med lagning. Nagg.