William Anstey Dolland

(Storbritannien, 1858-1929)
William Anstey Dolland
(Storbritannien, 1858-1929)

WILLIAM ANSTEY DOLLAND, olja på duk, signerad och daterad 189(?).

"The pet". 51 x 61 cm.

Ställvis krackelerad och färgbortfall. Smärre fläckar. Mindre retuscher. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
12 000 SEK