Dekor av intarsia. Bakom klaff bakomliggande barinredning med spegel. Nedtill skåp. Längd 88, bredd 44 och höjd 115 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Belysningen ej funktionstestad.