VINTRINSKÅP, 1900-talets första hälft.

Målat. Tudelat. Överdel, glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan. Underdel, två lådor samt dörrpar med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 110, djup 48, höjd 225 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Senare beslag.

Utropspris
10 000 SEK