ILMARI TAPIOVAARA, klädhängare, KP 21, Keravan Puuteollisuus, 1940/-50-tal.
Hatthylla samt klädkrokar. Bär otydlig tillverkarstämpel. Längd 100 cm, djup 30 cm, höjd 32 cm.
Slitage. Märken.