DAVID ROSÉN, skåp, 1900-talets mitt.
Fanerad med teak och bok. Tre dörrar med bakomliggande hyllplan och lådor. Beslag av mässing. Bredd 159, djup 46, höjd 127 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor.