Skuren samt bemålad dekor av bandfläta, blomsterurna, blommor samt änglaprytt krön med låda. Invändigt hyllplan samt lönnfack i nederkant. Höjd 91, djup 25, bredd 60 cm.
Ytslitage, skador samt delvis maskstunget. Restaurerat/kompletterat.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.