VINGHJUL RÄLSBUSS, monterat på träplatta, Statens Järnvägar, 1900-talets andra hälft.
Mässing. Med gångjärn och belysning. Märkt på baksidan med etikett"Statsverket Örebro Huvudverkstad SJ" och datumstämopel 29 maj 1973. Plattans mått 47 x 85 cm.
Smärre slitage. Ej funktionstestad. Omarbetad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.