Design
935206

PHILIP ARCTANDER, tillskriven, fåtölj, "Clam Chair" / "Muslinge", 1940-/50-tal.

Armlän och ben i alm. Blå klädsel.

Slitage. Skador på klädseln samt knappar som saknas. Fläckar. Skadedjursangrepp undertill. Märken, repor och skav. Ett armlän något löst sittande. Torkad stoppning.

Utropspris
30 000 SEK