BESTICKUPPSÄTTNING, 92 delar, silver, "Olga", GAB samt CGH, huvudsakligen 1940/60-tal.

Tolv bordsgafflar (18 cm), tolv bordsknivar med rostfria blad (21 cm), tio bordsskedar (18 cm), tolv smörgåsgafflar (14,3 cm), tolv smörgåsknivar med rostfria blad (18 cm), sex smörknivar med rostfria blad (17,5 cm), två sylt/konfektskedar (13,7 & 17,5 cm), tårtgaffel (12,3 cm), ost / fruktkniv med rostfritt blad (21,5 cm), tolv teskedar (14 cm) samt tolv kaffeskedar (11,5 cm). Total vikt 3441 g.

Slitage. Sex av teskedarna stämplade 1865 med bucklor och något ojämn form.

Utropspris
12 000 SEK