KLÄDSKÅP, 1900-talets första hälft.

Målat. Dörr med infällt spegelglas med bakomliggande hyllplan. Mindre dörr med bakomliggande förvaring. Ett hyllplan samt fem lådor. Beslag av smide. Bredd 105, djup 50, höjd ca 200 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Torrsprickor. Mindre avslag. Repor.

Utropspris
4 000 SEK