KRÄFTSERVIS, 25 delar, flintgods, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

Dekor av kräftor. Tolv assietter (diameter 18 cm), tolv mindre tallrikar (diameter 22 cm), skål (diameter 25 cm).

Bruksskick. Ställvis krackelerad och missfärgad. Två med sprickor.

Utropspris
8 000 SEK