VIKSKÄRM, 1900-talets första hälft.

Stomme av målat trä. Skuren dekor. Klädd med tyg. Beslag av mässing. Total längd ca 240, höjd 176 cm.

Hårt slitage. Skador. Något lösa beslag. Fläckar.

Proveniens

Enligt uppgift från Taxinge Näsby Slott.

Utropspris
1 500 SEK