Design
935320

ALVAR AALTO, matgrupp 6 delar, 1900-talets slut.

Stol 69 i lackad björk med sitsar klädda i svart konstläder. Bord i björk med skiva i laminat. Längd 122 cm, bredd 76 cm, höjd 71 cm. sitthöjd ca 44 cm

Slitage. Repor. Märken. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK