KAFFESERVIS, 28 delar, porslin, "Musselmalet", helblond, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Tolv kaffekoppar med fat (modellnummer 1/1035), gräddkanna (modellnummer 1/1030), sockerskål (modellnummer 1/1112), skål på fot (modellnummer 1/1023), sockerskål med lock (modellnummer 1/605) samt tolv assietter (modellnummer 1/1087).

Tre kaffekoppar samt tre fat andrasortering. Bruksslitage.

Utropspris
5 000 SEK