INDUSTRILAMPA, typ RO 430, L.E Roshamn AB, Gårdveda, omkring 1900-talets mitt.

Skärm av aluminium. Diameter 44 cm. Längd 69 cm.

Slitage och märken. Anlupen. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK