SIGURD RESSELL, fåtölj, "Falcon", Vatne Lenestolfabrikk, formgiven 1970/71, i produktion från 1971.

Mörkbetsat trä, klädsel av brunt skinn. Sitthöjd ca 41 cm.

Fläckar. Slitage. Repor.

Utropspris
2 000 SEK