Stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, armlänk i stål, viklås, ca 1950.
Caliber 265, Serienr 12454984, Referensnr 2639-3.
Slitage. Glas med repor och spricka. Urtavla med patina. Skador på länk.